volat 800 660 222

 

SLUŽBY

 

Naše služby jsou k dispozici v pracovní dny:

Pondělí   6.00  14.30  
Úterý 6.00 14.30
Středa   6.00 14.30
Čtvrtek  6.00 14.30
Pátek  6.00 14.30

 

DOPRAVNÍ ZDRAVOTNÍ SLUŽBA

Dopravní zdravotní služba není zdravotnická záchranná služba, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dopravní zdravotní služba není určena k převozu pacientů v ohrožení života, ale je určena k převozu pacientů především z nemocnice či do nemocnice. 

telefon 800 660 222 nebo 516 412 616

 


Dopravní zdravotní služby  jsou zajišťovány soukromými firmami a také mohou být zajišťovány vlastními nemocnicemi, které tak disponují vlastní sanitní službou. Nejde ovšem o zdravotní záchrannou službu, kterou zřizují jednotlivé kraje. To znamená, že na rozdíl od záchranné služby (žluté sanitky s reflexivními pruhy), dopravní zdravotní služby mohou využívat různé druhy vozidel (bílé sanitky)

 

Dopravní zdravotní služba

Dopravní zdravotní služba využívá vozidel s jedním řidičem nebo dvou-posádka, dle požadavků pacienta. Sanita je vybavena minimálně základními zdravotnickými pomůckami. Využívají je také nemocnice v případě větších neštěstí, kdy není dostatek vozidel zdravotní záchranné služby.

 

Co dopravní zdravotní služby nabízejí?

  • Dopravní zdravotní služba zajišťuje dopravu raněných, nemocných a rodiček.
  • Převozy pacientů na odborná vyšetření.
  • Převozy pacientů na ošetření k odbornému lékaři.
  • Převozy pacientů do nemocnice.
  • Dále potom převozy pacientů z nemocnice domů po ukončení hospitalizace.
  • Převozy pacientů do rehabilitačních a lázeňských zařízení.
  • Převozy invalidních, imobilních a hůře pohyblivých pacientů.
  • Převozy ostatních za úhradu.


Dopravní zdravotní služby mají uzavřené smlouvy se zdravotními pojišťovnami, to znamená, že pokud jako pacient dostanete od svého lékaře vyplněný lístek k přepravě pacienta - který lékař vystavuje v případě zranění, úrazu, po lékařském zákroku, nebo pokud jde o invalidního, imobilního a hůře pohyblivého pacienta – za převoz dopravní zdravotní službou neplatíte. Dopravní zdravotní služby, ale také nabízejí převoz pacientů, kteří nemají na lístek k přepravě pacienta nárok, a to na jeho vlastní náklady. S objednáním dopravní zdravotní služby Vám může pomoci lékař či nemocnice, nebo si ji můžete objednat sami. Nezapomeňte ovšem, že v takovém případě si přepravu musíte hradit sami.

 

Kdy volat dopravní zdravotní službu?

Pokud jste propuštěn z nemocnice, nastupujete do nemocnice, nebo potřebujete převézt na vyšetření a máte nárok na dopravní zdravotní službu (posoudí to Váš ošetřující lékař), na základě lístku k přepravě pacienta Vám dopravní zdravotní službu buď objedná nemocnice, nebo Vám vystaví lístek a Vy poté si objednáte zdravotní přepravní službu. To znamená, že pokud nejste v ohrožení života, ale z nějakého důvodu je pro Vás obtížné dostat se na vyšetření, do nemocnice, z nemocnice domů nebo do rehabilitačního střediska, právě pro Vás fungují zdravotní přepravní služby.

 

Jak zajistit dopravní zdravotní službu

Pokud cestujete domů z nemocnice, nebo jste převáženi na odborné vyšetření převoz Vám zajistí nemocnice či Váš ošetřující lékař. Pokud jste v jiné situaci, například se potřebujete dostat do nemocnice, ale nemáte na sanitku nárok, můžete si dopravní zdravotní službu zajistit i sami.

 

 logo

 

KONTAKT

datovka  datová schránka: vnws5pm

email  pettop-dispecink@seznam.cz

telefon   800 660 222

adresa  Pražská 2470/1, Blansko

Top